En bok om Stockholm

        Bibliografisk information 

Titel Stokholma: ceļvedis
Författare Sandra Veinberga
Förläggare Valters un Rapa, 2004
ISBN 9984768139, 9789984768137
Längd 99 sidor

Sandra Veinberga iesaka, kā pavadīt dažas saistošas dienas Zviedrijas galvaspilsētā.

Sandra Veinberga ir pazīstama žurnāliste, publiciste, rakstniece un mediju pētniece, kas pastāvīgi dzīvo Stokholmā. Latvijas masu mediju auditorija viņu pazīst kā kompetentu Zviedrijas speciālisti, kas strādā kā Stokholmas korespondente “Neatkarīgajai Rīta Avīzei”, Latvijas Televīzijai, “Radio SWH” un dažiem citiem medijiem.

Arī viņas zinātniskā darbība ir saistīta ar Zviedriju, jo vairākus gadus ir strādāts, rakstot monogrāfiju par Zviedrijas masu medijiem un kultūru. Dzīvojot Stokholmā, Sandrai bieži jāuzņem draugi no ārzemēm, un tāpēc viņa atradusi veidu, kā viesiem īsā laikā atklāt visbūtiskāko par šo Skandināvijas pērli. Viņa labi zina, kas steidzīgos tūristus parasti interesē sākot no ekskursijām pa kultūras un vēstures vietām līdz vislabākajām iepirkšanās vietām un restorāniem.

Šajā ceļvedī ir lakoniski apkopota gan kultūrvēsturiska, gan praktiska informācija, kas var noderēt tiem, kuri Stokholmā ierodas uz dažām stundām vai dienām ar dažiem santīmiem kabatā vai ar biezāku maku. Tas ir Sandras Veinbergas skats uz Stokholmu, kas pamatojas uz viņas pieredzi un zināšanām, ilgstoši dzīvojot un strādājot Stokholmā.

Sandras Veinbergas ceļvedī Stokholma iekļauta informācija par pilsētas vēsturi, tās kultūrvēsturiskajiem objektiem, muzejiem, teātriem un koncertzālēm, par naktsmītnēm un restorāniem, baseiniem un sporta centriem, par lieliem un maziem veikaliem, dārziem, parkiem Stokholmas vecpilsētā, centrā un rajonos.

Autore piedāvā vairākus maršrutus, kas ļaus, ekonomējot gan laiku, gan naudu, apmeklēt pasaulē lielāko brīvdabas muzeju Skansenu vai vienu no visnoslēpumainākajām Stokholmas atrakcijām Karla Elda ateljē, Observatorijas, Pasta, Astridas Lindgrenas varoņu, Ūdens un daudzus citus muzejus, iepirkties lētākos vai dārgākos veikalos vai jau iepriekš izvēlēties kādu no neskaitāmajiem restorāniem, kafejnīcām un klubiem, kurā pavadīsiet brīvo laiku.
Izdevums ar īsu vārdnīcu, sabiedriskā transporta īpatnību aprakstu un citu noderīgu informācija tūristiem, ar fotoattēliem un vairākām kartēm palīdzēs Stokholmas apmeklētājiem labāk orientēties pilsētā, izprast Zviedrijas iedzīvotāju ikdienas rituālus un rast sev ērtāko un interesantāko pilsētas izpētes veidu. Tas ir ērti lietojams un viegli ceļotāja kabatā paslēpjams praktisku padomu krājums.

Valodas: LV, RU.

2004. gads. 100 lpp.

Izdevniecība Valters un Rapa

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s